Про субвенції, за рахунок яких так люблять піаритись кандидати-мажоритарники

24.06.2019, 11:48
167 Переглядів

   В контексті нинішньої виборчої кампанії до Верховної Ради України громадянська мережа ОПОРА дослідила розподіл бюджетних коштів у виборчих округах та тематику їх використання. Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України, в Тернопільську область на соціально-економічний розвиток окремих територій у першому півріччі 2019-го було направлено майже 58,9 млн гривень.

   В бюджет міста Тернополя (одномандатний виборчий округ №163) за перше півріччя направлено майже 20,3 млн грн на соціально-економічний розвиток. Ці кошти були передбачені для п’яти проектів, до яких належать, зокрема, і ремонт асфальтованого покриття території Тернопільської ЗОШ №16 (593 тис. грн) та облаштування огорожі навколо Тернопільського ліцею №21 (200 тис. грн). Значна частина субвенцій була витрачена на ремонт привокзального майдану залізничного вокзалу (7,7 млн грн) та на ремонтні роботи, що тривають і зараз, на вулиці В’ячеслава Чорновола (11,8 млн грн). Окрім цього 650 тисяч грн було направлено в обласний бюджет на реконструкцію фасаду і даху будівлі поліклініки Тернопільського шкірно-венерологічного диспансеру.
Понад 8,6 млн грн субвенцій на соціально-економічний розвиток надійшли в одномандатний виборчий округ №164 (м. Збараж). Гроші були витрачені на ремонти шкіл, дитячих садочків, амбулаторій загальної практики сімейної медицини та сільських клубів. Найбільша частка коштів виділена на проект по зміні благоустрою майдану Волі у місті Кременець (майже 6,4 млн грн).
   Одномандатний виборчий округ №165 (м. Зборів) у першій половині 2019 року отримав 7,9 млн грн з державного бюджету. Гроші були витрачені в різних цілях: придбання медичного обладнання, купівля комп’ютерів, заміна вікон і дверей у закладах освіти та культури, ремонти тротуарів, обладнання дитячих майданчиків. Найдорожчим проектом стала реконструкція спортивного залу Великоглибочецької ЗОШ ім. Я. Стецька, на що з державного бюджету було виділено близько 1,2 млн грн.
На соціально-економічний розвиток в одномандатний виборчий округ №166 (м. Теребовля) у 2019 році надійшло близько 9,3 млн грн. Ці гроші були розподілені на різні об’єкти, наприклад, ремонтні роботи в закладах освіти чи будівництво автобусної зупинки. Також серед профінансованих проектів були розчистка ставу в місті Копичинці (396 тисяч грн) та закупівля боксерського рингу й спортивного інвентаря для секції боксу Монастириської дитячої спортивної школи (400 тис грн).
Приблизно 12,1 млн грн субвенцій було направлено в одномандатний виборчий округ №167 (м. Чортків). Тут реалізовано найбільше проектів в області, 20 з яких на суму, меншу 10 тисяч грн. До найдешевших, наприклад, належать ремонт музею в селі Ягільниця Чортківського району, на який було виділено одну тисячу гривень, а також заміна вікон у школі села Винятинці Заліщицького району – дві тисячі гривень. А найдорожчим проектом – 600 тисяч гривень – стало будівництво меморіального комплексу до 100-річчя Чортківської офензиви в місті Чорткові.
ОПОРА нагадує, що порядок та умови надання субвенції щодо соціально-економічного розвитку окремих територій регулюються постановою Кабінету Міністрів. Для підготовки пропозицій щодо розподілу субвенцій Міністерство фінансів утворює комісію, до якої свої пропозиції можуть подавати і народні депутати України. У переліку цілей, на які можуть бути направлені ці кошти, є придбання обладнання для установ соціально-культурної сфери, будівництво, реконструкція, капітальний ремонт об’єктів інфраструктури, освіти та охорони здоров’я тощо. «Хочу наголосити, що кошти, які надходять як субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій, є державними. А саме завдяки платникам податків і наповнюється державний бюджет та з’являється можливість реалізувати ті чи інші проекти в області», – зауважує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.
В свою чергу аналітикиня Руху Чесно Оксана Ставнійчук зазначає (https://www.chesno.org/post/3263/ ) наступне: “Другий рік поспіль аналіз, здійснений Рухом ЧЕСНО, показує, що кошти на соціально-економічний розвиток Кабмін розподіляє нерівномірно, що свідчить про політичну заангажованість цих видатків. Так минулого року дослідження показало зв’язок з лояльністю депутатів до бюджету. Другою проблемою залишається піар мажоритарників на субвенційних коштах, через що у виборців може скластися неправильне уявлення про функції народних депутатів”.

Інфографіка ОПОРИ

24.06.2019, 11:48
167 Переглядів