Спостерігачі звернулися в поліцію через рекламу кандидатів

25.06.2019, 10:24
304 Переглядів

   Спостерігачі ОПОРИ виявили білборди кандидатів у народні депутати без вихідних даних і звернулися з відповідною заявою в поліцію. Як повідомила прес-служба Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області, на одному з будинків по вулиці Князя Острозького, біля кругового перехрестя, 18 червня зафіксували білборд з ім’ям та прізвищем кандидата в депутати Івана Чайківського (одномандатний виборчий округ №165, м. Зборів).

На ньому була розміщена така інформація: «20-21 червня. С. Настасів. Іван Чайківський запрошує. Нове зернятко 2019». А наступного дня по вулиці Микулинецькій, біля будинку №123, спостерігачі ОПОРИ виявили білборд кандидата в народні депутати Ігоря Юзьвака (одномандатний виборчий округ №163, м. Тернопіль). На рекламному щиті була розміщена передвиборна агітація із зображенням кандидата та написом «Добрий Самарянин. Справжні фахівці замість політичних популістів. Ігор Юзьвак, адвокат». Друкована рекламна продукція кандидатів в обох випадках не містила вихідних даних, передбачених частиною 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», тобто відомостей про замовника, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, тираж та інформацію про осіб відповідальних за випуск. А відповідно до частини 23 статті 74 названого Закону, виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів без перерахованих вище відомостей забороняється.
Окрім цього реклама заходу «Нове зернятко» з використанням імені та прізвища кандидата Чайківського могла суперечити вимогам частини 8 статті 74 цього ж Закону, в якій сказано, що під час виборчого процесу забороняється використання у комерційній та соціальній рекламі прізвищ чи портретів кандидатів у депутати. Тому спостерігачі ОПОРИ, виявивши ймовірні порушення Закону, що можуть передбачати адміністративну відповідальність за статтями 212-13 та 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, звернулись в правоохоронні органи. В обох випадках телефонували на лінію «102» та викликали наряд патрульної поліції для з’ясування всіх обставин.
«Від старту кампанії позачергових парламентських виборів це – перші заяви наших спостерігачів у поліцію щодо ймовірних порушень відповідного Закону, – коментує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка. – У подальшому представники організації при виявленні ознак виборчих правопорушень теж будуть звертатись із відповідними заяви. Сподіваюсь, що правоохоронні органи Тернопільської області, як і
під час попередньої кампанії, будуть належним чином реагувати та фіксувати такі факти».
Довідково. Статті 212-13 та 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають відповідальність за розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск та інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації.

На фото – білборд Ігоря Юзьвака
Фото тернопільської ОПОРИ

25.06.2019, 10:24
304 Переглядів