Олег Тягнибок: «Україна має ставити питання про відновлення ядерного статусу»

04.05.2014, 12:49
253 Переглядів

Кандидат на пост Президента України, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, спілкуючись із громадою Світловодська на Кіровоградщині, зупинився на темі гарантування безпеки України з боку західних держав-підписантів Будапештського меморандуму. Він  наголосив, що у разі недотримання США та Великою Британією взятих на себе зобов’язань Україна має повне право поставити питання про відновлення свого ядерного статусу.«Якщо США та Велика Британія, які, відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року, гарантували національну безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї, не виконають своїх зобов’язань, Україна має повне право відновити свій збройний ядерний арсенал. Поки що реакція країн-гарантів на російську військову агресію проти України, яка триває уже другий місяць, на окупацію і анексію Криму, на спецоперацію путінських диверсантів та проведення ними етнічних чисток у східних регіонах країни є абсолютно недостатньою, – каже кандидат. – Наївно сподіватися, що Путіна вдасться зупинити заявами про засудження агресії, закликами до мирних переговорів чи навіть точковими економічними санкціями проти російських чиновників. Україна потребує від країн-гарантів реальних дій, а не декларацій, а саме надання прямої військово-технічної допомоги, проведення спільних військових навчань, залучення військових експертів та постачання сучасних видів озброєння, що допоможе нашій армії зупинити агресора. «Свобода» пропонує укласти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про негайну військову допомогу Україні в разі збройної агресії».На переконання Олега Тягнибока, країни Заходу не повинні й далі зволікати із запровадженням щодо Росії повномасштабних економічних санкцій так званого третього ступеня та заходів міжнародної ізоляції держави-агресора.

04.05.2014, 12:49
253 Переглядів