Сьогодні на запитання про те, які головні висновки він зробив за майже рік роботи у Верховній Раді про її діяльність відповідає народний депутат України Михайло Головко. Уже в перші дні роботи нового парламенту ми кардинально змінили уявлення мільйонів українців про дії опозиції. Можливо, наші методи не всім подобаються, але сьогодні уже ніхто не б’є опозиціонерів стільцями по голові. Уже не видно “кнопкодавів”, а якщо десь і намагаються проголосувати “за того хлопця”, то прикриваються газетою, що виглядає досить смішно як для дій народних обранців. Це зупинило прийняття лобістських законопроектів, якими так «славився» парламент попередніх скликань. Нам вдалося кардинально змінити ситуацію із виступами народних депутатів державною мовою, чого не було за всі роки незалежності. І навіть коли хтось через необізнаність починає виступати російською, то зустрічає потужний спротив. Такими діями, впевнений, ми зможемо переламати ситуацію у стінах Верховної Ради України та створити українські традиції парламентаризму на основі Конституції України та діючого Регламенту Верховної Ради. Усі помітили, що парламент став суттєво іншим, тому в цьому напрямку і потрібно працювати. Змінюється робота депутатів, отже, не за горами і зміни у всіх сферах життя.
Ближчими до народних депутатів стали і люди, виборці, адже наші депутати, і я, зокрема, постійно проводимо зустрічі, на яких звітуємо про свою діяльність, проводимо прийом громадян, отримуємо масу звернень із скаргами і пропозиціями. Звичайно, що більшість проблем неможливо вирішити, бо на більшість запитів і звернень приходять банальні відписки, влада не робить нічого, аби хоч якось відреагувати для вирішення тієї чи іншої проблеми. Однак вже саме налагодження діалогу між депутатом і громадою — це великий позитивний досвід, адже про всі проблеми дізнаюсь із перших вуст.