Тернопільським журналістам «на замітку»: як тільки зареєструвався в президенти, – агітуй!

28.03.2014, 20:35
113 Переглядів

Зміни до закону про вибори президента дозволяють починати агітацію одразу після реєстрації кандидата. 22 березня набули чинності зміни до Закону України «Про вибори Президента України». Закон в базі Ради вже змінено відповідно до цих нововведень, з ним можна ознайомитись тут.   Про деякі аспекти Закону розповідає юрист ІРРП  (Інституту розвитку регіональної преси) Олександр Бурмагін.

Серед змін – включення нового розділу VIII «Інформаційне забезпечення виборів», у якому прописано визначення, що саме є передвиборною агітацією. Проте, інших дефініцій, наприклад, що таке політична реклама, немає, як і раніше.

Також усунуто колізію щодо строків агітації. У старій версії стаття 90 дозволяла починати агітацію тільки за 35 днів до дня виборів,. в той час, коли кандидати і виборчі фонди реєструються раніше. Фактично, 10-го квітня відомі майже усі гравці, що беруть участь у передвиборчих перегонах. Тож могла скластись ситуація, коли кандидати є, вони готові платити, але агітацію до 20 квітня їм вести заборонено. На сьогодні діє загальне положення: кандидат може розпочати агітацію вже з наступного дня після дня реєстрації.

Найближчим часом на сайті ІРРП з’явиться публікація з детальним аналізом змін  до Закону «Про вибори Президента України».

http://irrp.org.ua/news/rpdi/3253-zmni-do-zakonu-pro-vibori-prezidenta-dozvolyayut-pochinati-agtacyu-odrazu-pslya-reyestracyi-kandidata.html

28.03.2014, 08:35
113 Переглядів