Олег Тягнибок: «Пам’ять про війну не має роз’єднувати українців»

12.05.2014, 14:18
422 Переглядів

Перебуваючи у Тернополі, Олег Тягнибок наголосив: пам’ять про Другу світову війну та про мільйони загиблих наших земляків не повинна роз’єднувати українців. За його словами, використовувати трагічні події для звеличення людиноненависницького сталінського режиму та поширення ворожнечі між українцями на підставі того, що майже 70 років тому волею історичних обставин люди опинилися по різні сторони фронту, є злочином.«Друга світова війна, яку розв’язали два злочинні тоталітарні режими, стала найбільшою трагедією людства у ХХ столітті, що забрала понад 60 мільйонів людських життів. Україна, яка з перших днів війни опинилась у центрі бойових дій, зазнала величезних втрат. Понад 3 мільйони осіб загинуло на фронтах, близько 6 мільйонів цивільних стали жертвами воєнного протистояння. Загальні демографічні втрати України, включно із в’язнями концтаборів, депортованими, евакуйованими та вигнанцями, сягають понад 13 млн. життів. Ці жертви – на совісті як нацистського, так і комуно-большевицького режиму, які однаково зневажали українців та використовували їх як гарматне м’ясо у тій війні. Тому треба припинити святкувати «перемогу», бо це танці на кістках мільйонів загиблих. Тим більше, що справжнє визволення України від окупації розпочалося тільки після відновлення незалежности нашої держави 24 серпня 1991 року», – зазначив Олег Тягнибок.

Лідер «Свободи» також підкреслив: путінська Росія активно експлуатує антифашистську риторику та перемогу над нацизмом, однак ця перемога є спільною заслугою усіх народів, які входили до складу антигітлерівської коаліції, в тому числі й українського.

12.05.2014, 02:18
422 Переглядів