Тернополянин розповів, що відбувається в Італії

29.05.2020, 13:16
421 Переглядів

За ситуацією з коронавірусом в Італії ми спостерігали і спостерігаємо з особливою увагою, адже там живе і працює дуже багато вихідців з Тернополя та Тернопільщини, тим часом країна довгий час входила в перелік тих, де пандемія розбушувалася найбільше. На щастя, тепер Італія вже починає повертатися до звичного життя.

 Як повідомляв Департамент цивільного захисту Італії, станом на 23 травня кількість нових хворих та померлих від коронавірусу там зменшилася до показників початку-середини березня. Відтак запрацювало промислове виробництво, будівельні компанії і частково оптова торгівля. Змогли відновити роботу і деякі підприємства, які вважаються “стратегічними” і орієнтовані переважно на експорт –  за умови отримання дозволу від місцевих префектів. Звичайно, всі компанії повинні суворо дотримуватися протоколів безпеки на робочому місці. Не такий суворий вже й карантинний режим для громадян. Проте пандемія ще не завершилася, тому всі повинні дотримуватися певних правил.

    Про теперішній стан речей нам розповів уродженець Тернопілля Максим Григус. Хлопець зараз проживає в містечку Брешія, що на півночі Італії, і навчається там в старшій школі. Він на власні очі бачив всі  італійські реалії пандемії і знає, як це просидіти вдома понад два місяці. “Тепер все значно простіше,- каже Максим, – а раніше не можна було виходити з дому навіть по продукти. Треба було мати для цього спеціальну перепустку. Зараз людям  дозволено пересуватися вже навіть в межах своїх регіонів для відвідування родичів, але масові родинні зібрання все ще заборонені. До того ж зустрічі мають відбуватися за умов дотримання дистанції і використання масок. Вимога заповнення сертифікатів з підтвердженням мети поїздки також зберігається. В інші регіони поки їхати не можна, окрім робочої необхідності. В місті біля входу в метро стоять ємкості з антисептиками. Щоб зайти, обов’язково потрібно бути в рукавичках і масці та тримати дистанцію в 1 метр. Заходити у вагон треба лише за вказівними стрілками, а виходити – з останнього вагона. Все це зроблено для того, щоб люди не перешкоджали один одному і не пересікалися».

    Щодо місць проведення дозвілля, то, за словами Максима, більшість великих парків з дитячими майданчиками та тренажерами закриті, і все ще заборонено влаштовувати пікніки. Невеликі ж парки відкриті, і там можна вигулювати собак,  дотримуючись певної дистанції. В продуктові магазини люди заходять по одному-двоє – біля входу стоїть працівник магазину, який регулює цей процес. У більшості приміщень не можна перебувати без рукавиць і маски. В магазинах теж стоять антисептики і сумки, які видають для рюкзаків або інших речей, які є у відвідувачів.

    Враженнями про пандемію поділився і корінний італієць, пенсіонер Джованні Аматі. Чоловік вже на пенсії, проте подібні речі переживає вперше. ”Коронавірус – це нещастя. Але ми нічого не можемо з цим зробити. Карантин просто необхідний, і хоч багатьом він вже набрид, краще сидіти вдома, ніж лежати в лікарні. Всі ці правила створені задля нашої безпеки, проте італійці за  натурою дуже темпераментні, тому їм важко дотримуватися вимог уряду. Щиро сподіваюся, що вся ця історія матиме щасливий кінець” – сказав він.

Василина Богуцька

Фото Максима Григуса

29.05.2020, 01:16
421 Переглядів